Soutěže a akce

Postup do okresního finále

Jako už tradičně se naše škola zapojila do soutěže určené nejmenším fotbalistům - Mc Donald´S Cup. Ve školním roce 2018/19 už se jedná o 22.ročník.

Na okrskové kolo v kategorii B (starší) se na fotbalové hřiště Čechie Zastávka dostavilo pět družstev - ZŠ Zastávka, Rosice, Ostrovačice, Střelice a Zbýšov. Hrálo se na dvou hřištích, hrací doba 2x12 minut.

Podle rozlosování jsme nastoupili k prvnímu zápasu proti ZŠ Rosice. To byl velmi kvalitní soupeř a celé utkání jsme rozhodli až zlepšením v druhé půli. Výsledek 6:3 pro ZŠ Zbýšov. To nás uklidnilo a i další zápasy jsme zvládli. Výhra 5:2 nad ZŠ Zastávka, nic neřešící remiza 2:2 se ZŠ Střelice a na závěr pohodové vítězství 11:0 nad Ostrovačicemi. Naši kluci získali 1.místo a právo postupu do okresního finále v Modřicích. To se uskuteční 16.května.

V kategorii A (mladší) jsme museli vybudovat úplně nové družstvo. Většina chlapců s fotbalem začíná a výsledky tomu odpovídaly. Porážky se ZŠ Rosice 2:5, ZŠ Zastávka 3:7 a jediné vítězství 9:2 nad ZŠ Zbraslav nás přivedly na 3.místo. Vítězství a postup si vybojovala ZŠ Zastávka.

| Autor: Mgr. Miroslav Vespalec | Vydáno dne 30. 04. 2019 | 1580 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek