Informace k testování žáků

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví je přítomnost žáků na prezenční výuce podmíněna účastí na testování.

Žáci mají povinnost nosit ochranu nosu a úst (roušky nebo respirátory) po celou dobu pobytu ve škole.

PRŮBĚH TESTOVÁNÍ
Testování žáků bude probíhat pravidelně dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek tzv. samoodběrem, u kterého není nutná asistence zdravotnického personálu.

V případě testování žáků 1.-3. ročníku je umožněna asistence při provádění testu třetí osobou (zákonný zástupce či jiná osoba, která musí mít souhlas nebo být pověřena zákonným zástupcem a zároveň s touto asistencí souhlasit).

Pokud žák nebude přítomen na testování na začátku vyučovaní, ale dostaví se na vyučování později, provede si test pod dohledem určené osoby bezprostředně po svém příchodu.

Pokud se některý žák nebude moci zúčastnit testování v určený den, bude otestován v první den jeho přítomnosti.

Do naší školy budou distribuovány testy Singclean. Instruktážní video k průběhu testování si můžete prohlédnout ZDE

VÝJIMKY Z TESTOVÁNÍ
Testování se neprovádí u osob, které doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativního výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, které nejsou starší 48 hod., a pokud tyto osoby nemají příznaky onemocnění COVID-19.

Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit (lékařská zpráva, zpráva z laboratoře atp.). Pokud ji škole nedoloží, tak se účastní testování dle harmonogramu školy.

POZITIVNÍ VÝSLEDEK TESTU U ŽÁKA
V případě pozitivního výsledku AG testu u některého z žáků bude zákonný zástupce o tomto informován a musí si dítě neprodleně vyzvednout ze školy. Zákonný zástupce je povinen informovat o pozitivním výsledku testu dětského lékaře, který rozhodne o případném kontrolním vyšetření metodou RT-PCR. Žák se může vrátit k prezenční výuce buď po předložení negativního kontrolního testu RT-PCR nebo po skončení povinné izolace.

Pokud bude některý z žáků pozitivně testovaný v pondělí, ostatní žáci mohou pokračovat v prezenční výuce.

V případě, že některý z žáků bude pozitivně testován ve čtvrtek, celá třída jde domů a čeká se na výsledek kontrolního testu pozitivně testovaného žáka.

O výsledku kontrolního testu je zákonný zástupce povinen okamžitě informovat školu.

Schéma následného postupu při pozitivním výsledku test si můžete prohlédnout ZDE

PŘÍCHOD DO ŠKOLY V DNY TESTOVÁNÍ

Budova na ulici Komenského
- 1. A vstup hlavním vchodem v 7:20 – žáky si odvedou pedagogičtí pracovníci
- 1. B vstup hlavním vchodem v 7:30 – žáky si odvedou pedagogičtí pracovníci

Žáci 1. ročníku (dále i 2. ročníku) využívající ranní družinu budou v "testovací" dny otestování bezprostředně po svém příchodu.

Budova na ulici Masarykova
- 3. A vstup ze školní zahrady (proti své třídě) v 7:30 - žáky si odvedou pedagogičtí pracovníci
- 3. B vstup od MěÚ Zbýšov (bývalá MŠ) v 7:30 - žáky si odvedou pedagogičtí pracovníci
- 5. A hlavní vchod v 7:45 - žáky si odvedou pedagogičtí pracovníci
- 5. B vchod ze školní zahrady v 7:45 - žáky si odvedou pedagogičtí pracovníci

Ostatní dny mimo testování – příchod do školy v 7:30.

Žádáme o dodržení doby příchodu, děkujeme.

| Autor: Mgr. Jaroslav Kotačka | Vydáno dne 08. 04. 2021 | 1745 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
<<  Květen  >>
  1 2 3 4 5