Informace k provozu školy na základě doporučení MŠMT a MZd

OBECNÉ INFORMACE

- Žáci před prvním příchodem do školy neodevzdávají žádné prohlášení o bezinfekčnosti.

- Není povinné nosit ochranu úst a nosu v budově základní školy.

- Pobyt zákonných zástupců žáků a dalších osob uvnitř budov školy by měl být maximálně omezen.

HYGIENICKÁ PRAVIDLA

- U vstupu do budov školy, v každé učebně, hygienickém zařízení, u tělocvičny jsou k dispozici prostředky k dezinfekci rukou.

- Žáci při vstupu do školy provedou dezinfekci rukou a po celou dobu pobytu ve škole dodržují hygienu rukou (dezinfekce, mytí rukou teplou vodou a mýdlem).

- Bezpečné osoušení rukou bude zajištěno papírovými ručníky a osoušeči rukou.

- Prostory školy se budou často a intenzivně větrat.

KROKY ŠKOLY V PŘÍPADĚ PODEZŘENÍ NA VÝSKYT NÁKAZY NA COVID-19

- Pokud jsou příznaky infekčního onemocnění patrné již při příchodu žáka do školy, není žák vpuštěn do budovy školy za podmínky, že je přítomen jeho zákonný zástupce.

- Pokud jsou příznaky patrné již při příchodu a není přítomen zákonný zástupce žáka, tuto skutečnost škola oznámí neprodleně zákonnému zástupci, který si ho musí bezodkladně vyzvednout; pokud toto není možné, postupuje se podle následujícího bodu.

- Pokud se příznaky vyskytnou v průběhu vyučování, neprodleně dojde k poskytnutí roušky a umístění do předem připravené samostatné místnosti nebo k jinému způsobu izolace od ostatních přítomných ve škole; současně budou informováni zákonní zástupci k bezodkladnému vyzvednutí žáka.

- Ve všech výše uvedených případech zákonný zástupce telefonicky kontaktuje praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu.

- Žákovi s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel), je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí (potvrzení od lékaře).

VÝSKYT ONEMOCNĚNÍ COVID-19 U ŽÁKA

- Školu v případě výskytu onemocnění zpravidla kontaktuje příslušná KHS.

- V případě výskytu onemocnění se karanténa týká okruhu osob, které byly v rizikovém kontaktu, o okruhu osob rozhoduje příslušná KHS.

- Škola neprodleně informuje žáky, zákonné zástupce a zřizovatele o vzniklé situaci a následných krocích v provozu školy a o případné úpravě způsobu vzdělávání.

- Škola poskytuje vzdělávání distančním způsobem, pokud je v důsledku krizových nebo mimořádných opatření znemožněna osobní přítomnost ve škole více než poloviny žáků alespoň jedné třídy.

- Prezenční výuka dotčených žáků přechází na výuku distančním způsobem, žáci mají povinnost se distančně vzdělávat.

- Ostatní žáci, kterých se zákaz nedotkne, pokračují v prezenčním vzdělávání.

- V ostatních případech škola nemá povinnost poskytovat vzdělávání distančním způsobem.

Další pravidla mohou být zaváděna v závislosti na aktuální epidemiologické situaci – tzv. semafor.

| Autor: Mgr. Jaroslav Kotačka | Vydáno dne 26. 08. 2020 | 1327 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
<<  Duben  >>
29 30