Soutěže a akce

Z okresního finále jsme se vrátili se stříbrem

Na fotbalovém hřišti v Modřicích se ve čtvrtek 16.května sešlo sedm vítězů okrskových kol a mužstvo pořádající školy, aby se zde utkali o postup do krajského finále Mc Donald´S Cupu.

Mužstva byla rozlosována do dvou čtyřčlenných skupin, kde hrála systémem každý s každým o postup do semifinále. V naší skupině jsme se postupně utkali se ZŠ Ořechov - porážka 0:1, ZŠ Židlochovice - výhra 2:1 - branky Jelínek, Horký. V posledním zápase jsme museli zvítězit a to se nám po velkém boji se ZŠ Rajhrad také podařilo. Výhru 3:2 zajistily branky Hovořáka, Horkého a Jelínka. Zisk šesti bodů pro nás znamenal postup do semifinále.

První místo ve skupině A získala zaslouženě ZŠ Ořechov. V semifinále jsme narazili na vítěze skupiny B - tím byla ZŠ Kuřim, Tyršova. Favorit šel do vedení ve 4.minutě. Ale naši borci se nevzdali a Jelínek vyrovnal. O postupu do finále rozhodl chytrou tečí Horký a po dvaceti minutách jsme se radovali z nečekaného postupu.

Druhým finalistou se stala ZŠ Ořechov, když porazila ZŠ Bílovice 3:2. Ve finále jsme potom nestačili na fyzicky výborně disponované chlapce z Ořechova a podlehli jasně 0:5. Ale zisk stříbrných medailí je výrazným úspěchem naší školy, protože jsme byli nejmladším kolektivem na OF.

Všem chlapcům patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy. A kdo se zasloužil? V brance Tobiáš Kocáb, v poli Adam Eschler, Honza Hovořák, Kuba Jelínek, Vojta Dupal, Saša Horký, Franta Horníček, David Bárta, Patrik Freiwald, Tobiáš Morávek, Jirka Točík.

foto

| Autor: Mgr. Miroslav Vespalec | Vydáno dne 20. 05. 2019 | 1640 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek