Soutěže a akce

Stolní tenis - okresní kolo

V pondělí 22.10. 2018

V pondělí 22.10. 2018 se v Rajhradě konalo okresní kolo základních škol ve stolním tenisu a to v katergorii starší žáci.

Tohoto turnaje se zúčastnili pouze družstva ze tří škol - ZŠ Tišnov, ZŠ Vranovice a ZŠ Zbýšov. Tříčlenná družstva hrála vždy 3 dvouhry dle nasazení hráčů, následovala čtyřhra a popřípadě další dvouhry. Za vítězný zápas družstvo získalo 1 bod, hrálo se do čtvrtého vítězného bodu. Každý zápas se hrál na 2 vítězné sety do 11 bodů.

V 1. kole jsme porazili jasně ZŠ Vranovice 4:0 na zápasy, přičemž všechny 4 zápasy jsme vyhráli 2:0 na sety. ZŠ Tišnov si s Vranovicemi poradil také zcela jednoznačně a tak následoval souboj mezi námi a Tišnovem o první místo, znamenající postup do krajského kola.

Jasným favoritem celého turnaje byli chlapci z Tišnova, kteří se stolnímu tenisu věnují závodně. Přesto jsme dokázali tišnováky alespoň potrápit. Hned v prvním zápase dokázal Matěj Kotačka sebrat jedničce Tišnova první set po dramatické koncovce 16:14. Ve druhém setu byla hra do stavu 7:7 opět vyrovnaná, ale v závěru byl jistější hráč z Tišnova a srovnal tak stav na 1:1. V rozhodujícím setu už jednoznačně dominoval Tišnovský lídr a vyhrál tak zápas 2:1. V dalších utkáních podlehl Jan Absolín a Mschal Blaha svým soupeřům jasně 0:2. Následovala čtyřhra, ve které se nám opět podařilo favorita soutěže potrápit a dokonce jsme tento zápas vyhráli 2:0 na sety. Následovala tedy další dvouhra, ve které Jan Absolín svému soupeři podlehl, Tišnov tak získal čtvrtý bod a zvítězil nad námi 4:1 a zaslouženě postoupil do krajského finále.

Našim chlapců, Matěji Kotačkovi, Janu Absolínovi, Tadeáši Vošterovi a Michalu Blahovi, děkujeme za reprezentaci školy.

| Autor: Mgr. Jaroslav Kotačka | Vydáno dne 23. 10. 2018 | 1816 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek