Soutěže a akce

Z krajského finále jsme přivezli bramborové medaile

Po vítězství v okresním finále v Pohořelicích se naši starší žáci účastnili krajského finále ve florbalu, které se uskutečnilo 15.ledna ve sportovní hale ZŠ Slavkov. Zde se sešlo sedm vítězů okresních kol a domácí jako pořadatel. A právě domácí využili perfektně domácí prostředí a velmi překvapivě se stali vítězi krajského finále.

Osm účastníků bylo rozlosováno do dvou čtyřčlenných skupin, kde se hrálo 2x10 minut každý s každým. Do semifinále postoupila dvě nejlepší družstva, která hrála křížovým systémem. Další zápasy se rozhodovaly jenom samostatnými nájezdy. Už boje ve skupinách přinesly obrovskou vyrovnanost všech účastníků a pořadí se měnilo každým zápasem. Jenom pro příklad. My jsme ve skupině porazili pozdější vítěze a naproti tomu prohráli s mužstvem, které skončilo nakonec poslední.

Ale pojďme k samotným výsledkům. První utkání KF skončilo jasným vítězstvím domácích nad Gymnáziem Blansko 4:0. V našem prvním vystoupení jsme velmi šťastně zdolali ZŠ Rousínov 1:0. O vítězství rozhodla v 18.minutě tečovaná střela Nováčka při přesilovce. V druhém zápase se štěstí přiklonilo na stranu soupeře. Blansko se ujalo vedení už v 5.minutě a těsný náskok udrželo až do konce. Souboj domácích s Rousínovem skončil nerozhodně 2:2.

Před posledními zápasy mohla postoupit ještě všechna mužstva. Rozhodný krok učinil Rousínov, který porazil Blansko 2:0. Pro nás tento výsledek znamenal to, že cesta mezi čtyři nejlepší vedla pouze přes výhru nad domácí školou. Drama rozhodla akce ze 7.minuty, když Žák blafákem překonal brankáře Slavkova. Další šance zůstaly bez využití a výhra 1:0 znamenala postup pro oba kolektivy.

I skupina B přinesla podobně vyrovnané souboje a i zde se rozhodovalo až v posledních zápasech. Po odehrání se z postupu těšila ZŠ Břeclav, Kupkova a ZŠ Znojmo, Mládeže. Pouze do nájezdů šli chlapci z Veselí na Moravě a Gymnázia Brno, kapitána Jaroše. Samostatné nájezdy rozhodovaly o pořadí na 5. - 8.místě. Zde se mužstva seřadila takto - 5. Rousínov, 6. Veselí, 7. G Brno, 8. G Blansko.

První semifinále skončilo překvapivým vítězstvím domácích borců nad Břeclaví 4:0. I druhé semi skončilo vítězstvím druhého nad prvním. Sportovní škola ze Znojma byla nad naše síly a i přes velkou snahu jsme odešli poraženi 1:3. Branku na 1:1 vstřelil Nováček.

Také o 3.místo se šly samostatné nájezdy. V těch zářili oba brankáři. O vítězství Břeclavi rozhodla až branka ve 14.sérii. Naši borci tak skončili na neoblíbeném 4.místě. Ale i za toto výborné umístění si zaslouží obrovskou pochvalu. Nechali jsme za sebou daleko větší školy, školy s obrovskými halami, školy, pro které by naše tělocvična sloužila jako rozcvičovací plocha.

Finále pak potvrdilo rostoucí formu domácích. Slavkov porazil Znojmo 3:2 a vyhrál krajské finále.

Kdo reprezentoval: Hynšt Daniel, Křípač Jan - brankáři, hráči - Mertl Jan, Planka Pavel, Houfek Tomáš, Žák Zdeněk, Nováček Dominik, Trojan Tomáš, Večeřa Tomáš, Yeliseev Maksim, Vodák Vojtěch, Klíma Jakub. Trenérem byl p. Mgr. Miloslav Liška.

foto

| Autor: Mgr. Miroslav Vespalec | Vydáno dne 17. 01. 2014 | 2183 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek