Soutěže a akce

I v minifotbalu v okresním finále

Úspěšný fotbalový rok jsme zakončili soutěží v minifotbalu ZŠ. V okrskovém kole, které proběhlo tradičně na umělce v Zastávce, jsme opět potvrdili vedoucí postavení v tomto okrsku.

Po výsledcích - ZŠ Ostrovačice 2:0, branky:vlastní,Vodák, ZŠ Zastávka 2:2, branky:Hudec,Mertl, ZŠ Střelice 3:0, branky:Kukučová, Hudec,Kozel - jsme obsadili první místo a zajistili si postup do OF v Želešicích.

Zde se sešlo 28. května pět vítězů okrsků - ZŠ Oslavany,Rajhrad,Tišnov, Smíškova,Šlapanice,Zbýšov a domácí ZŠ Želešice. Losem se těchto šest družstev rozdělilo do dvou skupin po třech. Ze skupiny postupovala první dvě mužstva,semifinále křížem a boje o konečné umístění.

První skupinu vyhrála ZŠ Šlapanice, jenž disponovala vynikajícím kolektivem, druzí chlapci z Oslavan. Domácí byli pouze do počtu. Naše skupina se jevila vyrovnanější. V prvním zápase Tišnov porazil Rajhrad 1:0 po vyrovnaném průběhu. V dalším zápase jsme proti vítězům nastoupili my. Vytvořili jsme si výraznou převahu, ale mnoho šancí zmařil vynikající brankář Tišnova. Skore otevřel Yelisseev ve 13. minutě. Zápas jsme takticky nezvládli a fyzicky disponovaný soupeř nás potrestal z brejků. Porážka 1:2 byla nezasloužená. V druhém vystoupení jsme museli Rajhrad porazit, abychom šli do semifinále z druhého místa. Rozhodl vynikající nástup a tři branky Klímy. V druhém poločase jsme vývoj kontrolovali a dovedli jsme k vítězství 5:2. Další branky - Kukučová, Hudec.

V semifinále nás čekal největší favorit - ZŠ Šlapanice. Ten naše naděje rozprášil během tří minut. Výsledek 0:8 byl jasným vyjádřením převahy šlapanických. Druhé semifinále bylo daleko vyrovnanější. Tišnov porazil Oslavany 1:0.

Čekal nás boj o bronzové medaile. Začali jsme dobře. Už ve 2.minutě Kozel otevírá skore. Ale soupeř potvrdil svoje kvality, do poločasu vyrovnal a postupně šel do vedení 1:3. V závěrečném náporu jsme nejdříve Klímou snížili a v poslední minutě Hudec srovnal na 3:3. O držiteli třetího místa rozhodovaly penalty. Ty nám nevyšly a po porážce 2:3 na pk jsme ze Želešic odjížděli zklamaní.

Kdo reprezentoval: v brance se střídali Nováček a Švancara, v poli Kozel,Kukučová, Vodák, Břoušek, Klíma, Yelisseev, Hudec, Šrámek. Na okrsku ještě Mertl a Svoboda.

foto

| Autor: Mgr. Miroslav Vespalec | Vydáno dne 31. 05. 2013 | 1991 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek